Jdi na obsah Jdi na menu
 


A.Geniculata

 

 

Tento obří a krásně zbarvený zemní sklípkan patří do podčeledi Theraphosinae, obývající se svým rodem Střední a Jižní Ameriku. Je přezdíván "bílý smithi". Samotná Acanthoscurria geniculata se nejvíce vyskytuje v Brazílii. Zde obývá suché lesy. Základní zbarvení je tmavě hnědé, až černé s delšími, světle hnědými chloupky po těle. Na končetinách má, růžovobílé pruhy. Moje geniculata má přes 3 centimetry v těle. Tento pavouk je dosti žravý.

Jedná se o dosti agresivní zvíře. Reaguje na podráždění vyčesáváním chloupků ze zadečku i jedovatým kousnutím. To ovšem spíše záleží na tom kterém jedinci. Jako podklad slouží 4 cm vysoká vrstva rašeliny. Vlhkost udržuji 70 - 80 %. Teplota se pohybuje okolo 25 - 26 stupňů °C.

Tento sklípkan patří mezi největší zástupce rodu a je u nás již dosti rozšířen. Manipulace s ním vyžaduje značnou opatrnost !!

 

 

Moje Geniculata: Tak povahově je to i poněkud klidný pavouček(zatím), ale je už vidět , že začína znervozňovat.Je to žrout 1. kategorie sežere opravdu vše co ji hodím do terária.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Acanthoscurria Geniculata

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář