Jdi na obsah Jdi na menu
 


Python Regius

Chov

Tento druh krajty je u teraristů oblíbený především pro svoji klidnost, relativně malou velikost a krásné zbarvení, i když u nich bývají často problémy s příjímáním krmiva. Mláďata se při vyrušení stáčejí do pevné koule(odtud anglický název ,,ball python - míčová krajta"). Toto obranné chování v dospělosti zcela vymizí. Krajta královská dorůstá vzácně až 170cm, běžně však kolem 120-140cm. Samci jsou menší než samice. Je tedy poměrně malá oproti ostatním krajtám, které mohou dorůst až 8m.Dožívá se až 30-ti let !

 

Terárium

Krajtu královskou chováme v teráriu 80x40x60cm(pro jedince) nebo 100x50x80cm(pro pár). Terárium by mělo být sušší, protože krajta královská pochází ze savanových lesů střední Afriky a pobřeží slonoviny, ve starší literatuře se často mylně uvádí, že krajty královské pocházejí z deštných lesů. Zejména z pobřeží slonoviny se také každoročně stovky těchto hadů dovážejí do Evropy za účelem prodeje. V žádném případě si nepořizujte krajtu pocházející z odchytu! Nejenže bývají podvyživené a zamořené parazity, ale ještě podpoříte ničení již tak dost zničené Afriky! Průměrná délka života odchycených hadů nepřesahuje několik měsíců. Teplota v teráriu by se měla pohybovat kolem 28-30°C, pod lampami až 40°C, samozřejmě s nezbytným chladnějším koutkem, kde by se teplota měla pohybovat kolem 25°C. V teráriu by neměly chybět nějaké úkryty-duté kmínky, kusy kůry, akvarijní kořeny a květináče. V literatuře se většinou píše, že krajty královské jsou výrazně terestričtí hadi, přesto nezapomeňte na nějakou větev po které by had mohl šplhat. Dále pak nesmí chybět nádrž na vodu, ačkoliv se krajta královská koupe jen zřídka, hodně pije.

 

Moje Krajta Královská(Kája)-

Tohoto hada jsem zakoupil od jednoho kluka který se ho potřeboval zbavit rychle protože na hada neměl vůbec čas.Hada jsem si koupil a byly mu asi 2 měsíce,jakmile jsem ho dovezl domů a dal mu do terária myš vůbec nejevil známky toho že má hlad.Tak asi po 1 měsíci jsem mu dal myš přiměřených rozměrů znovu a zase ji nechtěl,tak jsem s rodiči zavolal jednomu známému a ten ji nacpal do krku asi 3 holátka a takto jsem pak pokračoval každý týden taky.Asi po 4 měsících začla krajta žrát sama a žere bezproblémově až do teď.Krajtě je ted asi 18 měsíců.

 

ObrazekKája

 

 

A tady je video jak žere:

POZOR!!některá videa nejsou určena pro slabší povahy,KLIKNI ZDE!

 

Náhledy fotografií ze složky Krajta Královská

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář